Říčany - Ketkovice 3:4 (1:2) - žáci

21. 10. 2007

Další důležitý zápas nás čekal za již chladného, téměř zimního počasí v Říčanech. Ráno nás za okny přivítal první sníh, ale do začátku zápasu se rozpustil, tak se hrálo na celkem přijatelném i když dost měkkém terénu. Výsledek zápasu byl důležitý z pohledu toho, že se na nás Říčany bodově dotáhnou nebo jim odskočíme na šest bodů, protože pro domácí to bylo poslední podzimní kolo. Říčany jsou (alespoň podle tohoto zápasu) takovým mužstvem dvou výrazných individualit(č. 7 a 9), na kterých stojí celá hra. Domácí začali poměrně zataženě a tak jsme to byli my, kdo udával tempo hry a útočil. Domácí ale hrozili z několika rychlých brejků (hráč č.9 - Kulka) a naše obrana s tím měla dost práce, jednou dokonce tahala za záchranou brzdu a už se žlutilo. Svůj jednoznačně nejlepší zápas posledních let (především 1. poločas) zahrál Jarda Střecha. I když branku nevstřelil, skvěle obcházel protihráče, pronikal do vápna domácích a kupodivu i nahrával. Při jednom z protiútoků domácích jsme faulovali asi na 30 metrech a při přímém kopu si hostující útočník zaběhl za naši obranu a otevřel gólový účet zápasu. Ondra Maxa zůstal zapomenut na penaltě, celá obrana byla vytažena a tak se o offside asi nejednalo. Nutno podotknout, že rozhodčí v první půli pískal zřetelně proti našemu mužstvu a kluci občas vůbec netušili čím se provinili. Inkasovaná branka nás ještě víc nabudila a dál jsme bušili do soupeře. Při jednom z pasů M. Valo za obranu domácích si naběhli P. Došek a M. Kuneš a druhý jmenovaný si to trošku kostrbatě zpracoval, ale podařilo se a rozvlnil domácí svatyni. Dále jsme se snažili útočit a po pravé straně si již zmiňovaný J. Střecha pohrál s několika hráči domácích prošel podél lajny až k malému vápnu a jeho střílená nahrávka se od dezorientovaného obránce (č.7) odrazila do vlastní sítě. Téměř po rozehrávce byl první poločas ukončen. Do druhé půle jsme si dali za úkol vstřelit další branku a uklidnit zápas. Občas to mezi hráči jiskřilo a po několika tvrdých zákrocích se žlutilo i u domácích. U střelecké chuti byl opět M. Kuneš a po centru z pravé strany si zpracoval míč a střelou od tyče zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Vypadalo to, že zápas je rozhodnut. Jenže domácí přeskupili hráče, stoper (č.7) se vydal do útoku a řádně nás tam větral. Netrvalo dlouho a po obrovské hrubici O. Maxy a P. Lišky, kteří si tak dlouho dávali přednost až jim míč vypíchl Jahoda, domácí snížili na 2:3. Obrana domácích byla ale citelně oslabena a tak se podařilo M. Kunešovi utéct všem a s poměrně velké dálky krásně zavěsil pod břevno 2:4. Hra se přelévala nahoru dolů a pro změnu opět Jahoda utekl našim a nedal Erikovi sebemenší šanci 3:4. Naštěstí ještě jednu šanci skvěle vychytal a ani nám se z našich útoků nepodařilo skórovat a tak si vezeme velmi cenné body domů.

Kluci zahráli jste výborný zápas, který místy musel i dost bolet, ale 3 body jsou určitě dostatečnou náplastí. I přes občasné vady na kráse vás musím velmi pochválit.