Ketkovice - Vladislav 6 : 5 (1 : 3) - žáci

19. 8. 2007

K prvnímu přátelskému zápasu jsme nastoupili proti celku z kraje Vysočina, který dovezl kupodivu dvě kompletní mužstva -  starších a mladších žáků. Domluvili jsme se, že v prvním poločase budou hrát starší a ve druhém mladší. Jsme ve fázi hledání optimálního postu pro jednotlivé hráče a tak se vlastně hodilo, že jsme očekávali, že první poločas budeme zkoušet bránění a ve druhém si snad zaútočíme. Ale průběh hry nebyl tak jednoznačný, jak jsme předpokládali. Naše záloha hosty přehrávala a byli jsme to my, kdo měl několik náznaků šancí. Bohužel se žádná nedotáhla do konce a tak otevřeli skóre hosté, když z přímého kopu z 25 metrů střelou pod břevno. Jako přes kopírák zvýšili hosté na dvoubrankový rozdíl. Poté se prezentoval krásnou střelou Marek Valo a korigovali jsme.  Do přestávky jsme viděli už jenom jednu branku, bohužel v naší síti 1:3. Do druhé půle nastoupili hosté s výjimkou stopera a brankáře s mladšími žáky a během 5 minut bylo vyrovnáno. Hosté tedy začali opět nasazovat starší žáky, ale během dalších 5 minut jsme přidali ještě 2 branky. Hostům se naskytla příležitost snížit z pokutového kopu po faulu našeho brankáře, ale exekutor netrefil branku.To už měli hosté prakticky opět sestavu z prvního poločasu a ti jejich mladší si dnes moc nezahráli (ale to je jejich věc). Hosté se zbytečně rozčilovali kvůli offsidům (i vladislavští diváci dali za pravdu rozhodčímu) a tak jsme si z prvního zápasu odnesli vítězství 6:5.

Co nám tedy přípravný zápas napověděl - moc mě nepotěšila obranná hra. Brankář nenadchl, ale ani vyloženě nezklamal, holt Erik teprve začíná chytat a ze dne na den z něho Petr Čech nebude, začátečnické chyby mu musíme odpustit. Obránci vyrobili dvě hrubky tím, že spolu nemluví a pak vznikají nedorozumění - z jednoho byla penalta a z druhého gól. Záloze se toho moc vyčíst nedá, je poznat, že hraje ve stejném složení jako loni. No a útok - ten je na každém postu prakticky o 4 roky mladší , tak má budoucnost před sebou. Jen je potřeba se po ztrátě míče zapojit i do bránění a vypomoct záloze. Potěšitelné bylo, že jsme se snažili hrát po zemi a dávali míč brzo od nohy. Taky se nám konečně vytratilo nakopávání dlouhých míčů a snažíme se postupovat kombinačně. Na zápas po jednom tréninku v novém složení to nebylo tak špatný. Ale to neznamená, že by to nemohlo být lepší, takže ve středu v 16 30 v plné zbroji na hřišti.