Ketkovice - Dolní Loučky 3 : 3 (1:1) - žáci

28. 10. 2007

Za nepříliš příznivého počasí k nám zavítal lídr soutěže Dolní Loučky, který dosud všechny zápasy vyhrál a disponoval impozantním skóre 51:0. Byl to pro nás velký respekt, ale úvod zápas tomu vůbec nenasvědčoval. Zakousli jsme se do nich hned od začátku, a ve druhé minutě měl tutovku M. Kuneš, ale pálil z levého křídla vysoko do oblak. Zatlačili jsme hosty do velkého presu a výsledkem byla vedoucí branka. Soupeř asi nebyl na takový průběh zvyklý a působil na mě zakřiknutým dojmem. Osměloval se k ojedinělým výpadům především po pravé straně, kde jsme proti záložníkovi hostů č. 4 měli nejmladšího fotbalistu a byli nuceni jeho výpady ztrojovat obráncem a předstoperem. Bohužel i přesto právě přes něho se podařila hostům akce, kdy vyrovnali na 1:1, čímž skončil první poločas. To co se nám nepodařilo v prvním poločase - branka z tutové pozice hned v úvodu - se bohužel podařilo hostům. Opět hráč č. 4 dostal příčnou nahrávku do běhu a křížnou střelou k tyči překonal Erika. Byl to pro nás docela šokový úvod druhé půle, protože po prozatimním průběhu jsme se cítili na lepší výsledek. Naštěstí nás to neutlumilo a kluci zvýšili na vyšší rychlostní stupeň. Středem pole se na hosty valil jeden útok za druhým a museli jsme se chytat za hlavu při spálených šancích. Hosté kontrovali opět pouze přes pravou stranu, ale dávali jsme si na to pozor a zahušťovali tento prostor. Individuální akcí M. Valo, který obešel několik hráčů a střílel z hranice velkého vápna jsme vyrovnali na 2:2. Správně nás tento gól neuchlácholil a dál jsme tlačili do soupeře a vyústilo to brankou M. Kuneše, který hlavou z rohového kopu strhl vedení na naši stranu. Dále jsme měli více ze hry a především brejky M. Kuneše byly velmi nebezpečné. S blížícím se koncem zápasu jsme posilovali naši pravou obranu, ale z nepřehledné situace uprostřed pole byl směřován centr na levou stranu a úplně osamocený útočník soupeře prostřelil padajícího Erika a srovnal na 3:3. Po rozehrání neuplynuly ani 2 minuty a rozhodčí utkání ukončil.

Musím přiznat, že kluci byli hodně zklamaní. Nepodaří se příliš často zatlačit favorita, přehrát ho a potom bohužel ztratit vyhraný zápas v úplném závěru. Pokud se na to podíváme ovšem z té lepší stránky, tak to byl náš nejlepší zápas podzimní části. I přes to, že otěže zápasu jsme drželi ve svých rukách jsme ho neukočírovali do vítězné mety. Pro hosty to byl zápas, kde se měla řešit otázka skóre, ale myslím, že byli rádi, že odvezli bod. Když vezmu soupeře s kterýma jsem odehráli podzim, tak se tento zápas vyznačoval aktivní hrou obou mužstev a při "rychlém" terénu útočným fotbalem. Body si zasloužila obě mužstva, ale sahali jsme přece jen o trošku výš.